Серії склоблоків: Монтаж склоблоків

МОНТАЖ ВЕРТИКАЛЬНИХ СТІН ЗІ СКЛОБЛОКІВ SEVES ЗА ТРАДИЦІЙНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ

Конструкції зроблені зі склоблоків виробництва італійської компанії Seves повинні відповідати наступним вимогам щодо розмірів:
- площа поверхні (H х L) < 15 кв.м.
- висота Н < 6м 
- довжина L < 7,5м.

Стіни зі склоблоків не можуть бути несучими. Оскільки вони є самопідтримуючими конструкціями, дуже важливо убезпечитись від надмірних бокових та поверхневих навантажень. За необхідності зведення стіни більшої площі, її необхідно ділити несучими конструкція з урахуванням вищенаведених вимог.
 
 
Зафіксуйте дві дерев’яні планки горизонтально на поверхні, де буде муруватись стіна. Вони повинні бути направлені вздовж майбутньої стінки і відстань між ними повинна бути рівною товщині блоків, які будуть установлюватись.
 
Для забезпечення вертикальності кладки, розмістіть вертикальні направляючі на відстані 100-120 см одна від одної. Між основою панелі зі склоблоків та поверхнею, на яку вона укладатиметься, виробниками рекомендується прокладати спеціальний амортизуючий матеріал (наприклад, прорезинені войлочні планки), а з боків та зверху передбачити вирівнюючий-компенсуючий шов (приблизно 1 см).
 
 
Приготуйте розчин. Для укладання склоблоків використовується цементний розчин класу 32,5. Розчин робиться з розрахунку 350 кг клею (цементу) на кожен 1 куб .м. піску (промитого, мінерального піску , з величиною фракцій до 3 мм, для перегородок та вікон до 1,5 мм), додаючи чисту воду до отримання пластичної консистенції. Розчин повинен мати достатню механічну стійкість та одночасно бути легким в роботі для повного заповнення вузьких місць. Крім того, розчин повинен бути водостійким, давати мінімальну усадку під час висихання, не належати до класу розчинів, що швидко висихають.
 
Зафарбованість торця блоків захищає від ефекту неправильного відтінювання кольору скла, що дає змогу використовувати розчини довільного кольору. Крім цього, профарбований торець сприяє кращому схопленню розчину зі склоблоком.
 
 
Для полегшення укладання та забезпечення рівності швів використовуйте монтажні хрестики. Склоблоки Vetroarredo, завдяки останнім вдосконаленням, можна укладати з шириною шва 5 мм і, в окремих випадках, навіть 2 мм, що покращує тепло- та звукоізоляційні показники, а також естетичні характеристики стіни зі склоблоків.
 
Стіну зі склоблоків необхідно укріпляти за допомогою арматури. Виробниками рекомендується використовувати корозійностійкі, оброблені проти іржавіння сталеві прути діаметром 6 мм. Арматура не повинна дотикатись до скла. Перед початком затирання швів видаліть зовнішні виступаючі частини монтажних хрестиків. Шви затирайте після повного висихання розчину. Не рекомендується укладати більше трьох рядів склоблоків за день.
 
Для затирання швів використовуються матеріали аналогічні до кахельних:
- цементний розчин з добре просіяним піском для сірих швів;
- білий цементний розчин (пудра) для білих швів;
- оксиди для кольорових швів.
 
 
Суміш для затирання не повинна містити фракції, які можуть подряпати скло. Перед використанням готового розчину переконайтесь, що він не містить компоненти, які важко буде відчистити, особливо з поверхні матових склоблоків.
Для забезпечення стійкості малих та середніх перегородок закріпіть їх до суміжної бокової конструкції горизонтально-прокладеною арматурою.
 
Для стін з площею понад 4 кв.м. з боків дотикання стіни зі склоблоків до несучих конструкцій рекомендується використовувати П-подібні елементи, які міцно закріплені. Для того, щоб скло не дотикалось до металевих елементів, перший ряд потрібно укладати на відстані щонайменше 10 мм від виступаючих частин.
 

 
 
 

 

ЗАХИСНА ОБРОБКА ТА ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА СКЛОБЛОКАМИ

 
Після закінчення укладання склоблоків, для запобігання проникнення води, виробниками рекомендується провести додаткову захисну обробку швів. Особливо це є необхідним для стін із склоблоків, які будуть попадати під вплив дощу та душу.
 
Обробка, зазвичай, полягає в нанесенні одного чи більше шарів прозорої водовідштовхуючої захисної речовини. Для запобігання розтріскування швів у місця стикання стіни зі склоблоків з іншими структурами по всьому периметру рекомендується застосовувати ущільнювач.
 

Правила чищення склоблоків Seves

1.Видаляйте залишки цементного розчину з поверхні склоблоків після того, як він підсохне, але ще не затвердіє. Надлишок розчину для затирання видаляйте поки він вологий, використовуючи чисту вологу м’яку губку чи білу ганчірку.
 
2.Видаляйте розводи, цементні плями використовуючи слабкий розчин соляної чи оцтової кислоту. Працюйте акуратно, не зачіпаючи шви. Не застосовуйте олійні розчинники, фтористоводневі кислоти та лужні розчини (напр. соду чи подібні речовини).
 
3.Якщо для затирання використовується суміш, яка містить домішки, протестуйте її спершу на запасному блоці Seves, аналогічному до того, який використовуватимете у стіні. Застосовуючи різні розчини та засоби для чищення, чітко виконуйте інструкції виробника.
 
4.Будьте особливо уважними під час установки матових склоблоків. Захисну плівку знімайте лише після остаточного заповнення швів. Залишки захисної плівки видаляйте за допомогою теплої, ледь мильної води; до залишків, що важко видаляються, можна застосувати ацетон і неабразивну губку.